UR & KLOCKOR / Bordsur / Bordspendyl 4983427
nr 498 3427
Bordspendyl
alabaster och förgylld brons. 1800-talets första hälft. sockel, urverk upphängt mellan fyra kolonner. Pendel och nyckel medföljer. Smärre nagg
Utrop:
300 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 26 november 2007
300 kr
350 kr
500 kr
1.000 kr
1.000 kr
1.500 kr
6
6